
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Plug |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Bag |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 2 mm |
| Gender | Female |
| Connector Type | Plug, Female Sockets |
| Number of Positions | 11 |
| Number of Rows | 1 |
| Mating Post Length | |
| Termination Post Length |
Stock: 482
Distributors
pcbx
Unit Price$0.05414
Ext.Price$0.05414
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.05414 | $0.05414 |
| 10 | $0.02707 | $0.27070 |
| 50 | $0.02449 | $1.22450 |
| 100 | $0.02216 | $2.21600 |
| 500 | $0.02005 | $10.02500 |
| 1000 | $0.01814 | $18.14000 |
| 3000 | $0.01687 | $50.61000 |
| 5000 | $0.01569 | $78.45000 |
| 10000 | $0.01460 | $146.00000 |
